Zobrazuji položky 17 až 24 (7 stránek)
Školní rok:

Covidohrátky19.3.2022

Covidohrátky aneb Jak v češtině pitváme covid Covidová doba razantně změnila životy nás všech. Cílem videa natočeného s třídou 7. B je využít jazykového potenciálu slova COVID a skrze třídní debatu ho rozpitvat. Covidový rozhovor mezi žáky je jazykovým experimentem, který ukazuje kontrasty i paradoxy. Terminologicko-lingvistickým hrátkám s covidem snad nechybí vtip a ironie. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, jak se člověku rozklepe hlas, když klapne klapka, ale i to, že informace a emoce nepřenáší jen jazyk, ale také mimika a gesta. Společné znakování slova COVID na konci bylo nejnáročnější fází natáčení. Věříme, že video zhlédnou všichni s nadhledem i zamyšlením, ideálně se naučí nebo si zopakují některé pojmy.

Pustevny, 3.3.2215.3.2022

Ve čtvrtek 3.3. jsme si vyjeli s kamarády deváťáky na Pustevny. Moc jsme si to užili.
Třídy 1.A,1.B a 9.A.

Obnovení běžného provozu ŠD od 14.3.2211.3.2022

Od pondělí 14.3.22 již bude plně obnoven standartní provoz školní družiny. Všechny děti se v 15.00/15.30 spojují do ŠD v pav. A, provoz ŠD v odpoledních hodinách je zajištěn opět do 17. hodiny.

ŠD ZŠ Pod Skalkou

Lyžák Bílá9.3.2022

Lyžařský kurz na Bílé
V prvním březnovém týdnu se 50 žáků z 1. stupně zúčastnilo výjezdového lyžařského kurzu na Bílé. Počasí nakonec vyšlo výborně, teploty pod nulou, některé dny bylo doslova azurové nebe. První den byly děti podle úrovně lyžařských dovedností rozděleny do pěti skupin - kravičky, včelky, čuníci, lišky a jahody. Každá skupina si vytvořila svůj pokřik. Celý týden pilně trénovaly, postupně se přesouvaly na obtížnější svah, občas se musely vypořádat i s pádem či únavou. Poslední den kurzu se konaly závody, na které se přijeli podívat i rodiče. Během týdne udělaly děti výrazné pokroky a to také díky skvělým instruktorům.
Zuzana Vrtalová, tř. uč. 1. B

Nabídka práce9.3.2022

ZŠ Pod Skalkou hledá uklízečku - zástup za nemoc.

inf. na tel. 775361317

Biatlon7.3.2022

Biatlon na Podskalce

Třída 9.AB měla v rámci sportovní výchovy možnost poprvé vyzkoušet nové laserové zbraně pro biatlon.

Dne 2. března byla hodina sportovní výchovy přesunuta z haly SŠIEŘ do tělocvičny ZŠ Pod Skalkou. Důvod byl ten, že se měly otevřít balíky s laserovými zbraněmi, které škola objednala na konci minulého kalendářního roku. U první instalace byl také žák 9.A – Jakub J. - biatlonista, který panu učiteli Janoškovi asistoval při otevírání balíků a radil s instalací této zakoupené techniky. Kubovi moc děkujeme. Poté už si mohli žáci 9.AB vyzkoušet, jak se se zbraní tohoto typu střílí a to jak v klidu, tak po běhu se zvýšenou tepovou frekvencí. Tuto novinku budou tělocvikáři zavádět nejen při příležitosti školního dne „pobytu žáků v přírodě“ jednou ročně, ale také v běžných hodinách tělesné výchovy

Osmáci na běžkách24.2.2022

Běžkování na Pustevnách 8.A

Vysoké teploty a žádný sníh v Rožnově naznačují, že se blíží jaro.  Na Pustevnách ale leží stále sníh a je ho dost i na běžkování. Toho využila 8.A, která ve středu 23. února v 8.30 h. vyrazila autobusem na běžecké okruhy na Pustevnách.

Celému běžkování předcházela příprava ve škole, kde si žáci 8.A vybírali správné velikosti běžeckých lyží a hůlek a také běžkařské boty. Autobusem na Pustevny přijelo 24 dětí s třídním učitelem Janoškem a paní asistentkou Renatou Trančíkovou. S odvozem lyží pomohl vstřícný tatínek a tak si lyže všichni přebrali až na Pustevnách. Po úvodní instruktáži k obouvaní bot, nacvakávání běžek a správnému uchopení hůlek se všichni předvedli v blízkosti lyžařských chatek a teprve potom mohli někteří vyrazit na závodní okruhy. Mnozí stáli na běžkách poprvé a tak si troufli jen na kroužení kolech chatek, ale jiní začátečníci se pustili i na 5km dlouhý okruh. Ten nakonec objelo asi 15 dětí s paní asistentkou. Před tím bylo ale nutné upravit lyže, protože čerstvě napadlý sníh se lepil na skluznici a znemožňoval hladkou jízdu.  Zdatnější běžkaři oběhli i více okruhů. Asi v jednu hodinu se zašli všichni posilnit do restaurace Valaška a autobusem v 13.45 se jelo do Rožnova.

23.2.2022, Janošek

Recitátoři 24.2.2022

Recitační soutěž 4. a 5. ročníků
Ve čtvrtek se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže čtvrtých a pátých ročníků. Všichni účastníci se své role zhostili se ctí a zabojovali o postupové příčky.
Na krásném třetím místě se umístili hoši Tomáš Holý (5. B) a Patrik Svoboda (4. B), druhé místo vybojovala Petra Gallová (5. A), vítězkou celého kola se stala Lucie Macků ze třídy 4. A.

Zobrazuji položky 17 až 24 (7 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy